نیکولا تسلا – مخترع حقیقی برق

/ / برق قدرت

نیکولا تسلا (Nikola Tesla) ده ژوئیه ۱۸۵۶م در امپراتوری اتریش-مجارستان بدنیا آمد؛ پدرش ، پدر روحانی میلوتین تسلا ، در مرکز صرب ارتودکس کارلوچی یک کشیش بود. مادرش ، دوکا ماندیک تجهیزات صنایع خانگی درست می‌کرد. تسلا یکی از پنج فرزند این خانواده بود. او یک برادر و سه خواهر داشت. تسلا در کارلواک به مدرسه رفت و سپس مهندسی برق را در پلیتکنیک آستریا در گراز ، اطریش در سال ۱۸۷۵م به پایان رساند. در این هنگام او به مطالعه کاربردهای جریان متناوب پرداخت.

در سال ۱۸۸۱م او به بوداپست رفت تا برای شرکت تلگراف کمپانی آمریکایی تلفن کار کند. هنگام گشایش مرکز تلفن در بوداپست ، سال ۱۸۸۱ ، تسلا سرتکنسین شرکت بود و بعدها مهندس دولت یوگوسلاو و مهندس اولین سیستم تلفن کشور شد. او یک تکرار کننده تلفن (یا تقویت کننده) را نیز ساخت. برای مدت کوتاهی او در ماریبور اقامت کرد. او در اولین شغلش به عنوان کمک مهندس استخدام شد. در این زمان تسلا از یک آشفتگی روانی رنج می‌برد.

در سال ۱۸۸۲م او به پاریس رفت تا در آنجا به عنوان یک مهندس برای شرکت آمریکای شمالی ادیسون بر روی بهبود طراحی تجهیزات الکتریکی کار کند. در همین سال او به فکر موتور القایی افتاد و شروع به ساخت دستگاههای مختلفی کرد که از میدانهای مغناطیسی دوار استفاده می‌کردند (که او برای آن در سال ۱۸۸۸م حق ثبت اختراع گرفت). با شنیدن خبر بیماری مادرش ، تسلا به سرعت سراغ مادرش رفت و تنها چند ساعت قبل از مرگ مادرش در سال ۱۸۸۲م پیش او رسید. پس از مرگ مادرش تسلا بیمار شد. او مدت دو الی سه هفته در تومینگاژ صرف بهبود خود کرد. در سال ۱۸۹۶م ، تسلا (بنابر مصاحبه‌ای که در سال ۱۹۱۶م انجام داد)، نوعی بلندگو ساخت. صداهای بلندگو دارای کیفیت صدای تلفنهای آن زمان بود. این اختراع هیچگاه نه ثبت شد و نه بطور عمومی منتشر شد (تا سالها بعد توسط خود تسلا)

در سال ۱۸۸۴م با رها کردن زادگاهش ، تسلا به ایالات متحده آمریکا رفت تا شغلی را در شرکت ادیسون در شهر نیویورک بپذیرد. او با ۴ سنت ، یک کتاب شعر و یک توصیه نامه (از طرف چارلز بتچلور ، مدیر او در کار سابقش) به آمریکا رسید.

تسلا نخست در ۱۸۸۴ وارد آمریکا گردید و در ۳۰ ژوئیه ۱۸۹۱ به تابعیت رسمی ایالات متحده آمریکا در آمد. وی نخست مدتی در نیویورک زندگی کرد، و برای توماس ادیسون کارهای مهندسی انجام می‌داد. اما مدتی بعد بدلیل مخالفت ادیسون با پرداخت و افزایش حقوق تسلا (که هفته‌ای ۲۵ دلار برای کارهای زیربنایی شرکت ادیسون بود) از مقام خود استعفا داد. ادیسون حاضر نبود به نظرات تسلا در مورد برق متناوب توجهی کند، و برق جریان مستقیم را برتر از جریان متناوب می‌دانست و این بزرگترین اشتباه توماس الوا ادیسون به حساب می آید زیرا برقی که ما امروزه از آن بهره میبریم حاصل خلق نیکلا تسلا است.

در سال ۱۸۸۶م تسلا شرکت خودش را تأسیس کرد، روشنایی الکتریکی و تولید صنعتی تسلا. سرمایه گذاران مالی اولیه با تسلا بر سر طرح وی برای یک موتور جریان متناوب مخالفت کردند و در نهایت او را از مسئولیتهایش در شرکت عزل کردند.

تسلا از سال ۱۸۸۶ الی۱۸۸۷ در نیویورک برای تأمین مالی خودش و جمع آوری سرمایه برای پروژه بعدی‌اش به عنوان یک کارگر ساده (در شرکت ادیسون به عنوان کارگر ساده در حفر کانال) کار کرد. در سال ۱۸۸۷ او موتور القایی ابتدایی جریان متناوب بدون جاروبک را ساخت که آن را در سال ۱۸۸۸ به موسسه مهندسین برق آمریکایی (که اکنون IEEE نامیده می‌شود) ، ارائه داد. در همان سال او اصول سیم پیچی تسلا را توسعه داد و شروع بکار با وستینگهاوس ، آزمایشگاه پیتسبرگ وستینگهاوس کرد. وستینگهاوس به ایده‌های او راجع به سیستمهای چند فاز که انتقال جریان الکتریکی AC را در طول فواصل بلند ممکن می‌سازد، توجه کرد.

Tesla_young_1

در آوریل ۱۸۸۷ تسلا شروع به تحقیق راجع به آنچه بعدها به عنوان اشعه X شناخته شد، کرد اما توسط دستگاههای خودش کرد که از تیوبهای اشعه Xبدون الکترود هدف گیری متفاوت بود، مانند تیوبهای انحنا واژه جدید این فرآیند برمسترالانگ است. در سال۱۸۹۱ او یک شهروند آمریکایی به تابعیت در آمده شد و آزمایشگاه خیابان هاستون خودش را تأسیس کرد. او تیوبهای خلا را بصورت بدون سیم در آن روشن کرد و نشان داد که قابلیت انتقال توان بی‌سیم وجود دارد

تسلا به عنوان جانشین رئیس موسسه مهندسین برق آمریکا (که الان بخشی از IEEE است) از سال ۱۸۹۲ تا ۱۸۹۴ فعالیت کرد. از سال ۱۸۹۳ تا ۱۸۹۵ او بر روی جریانهای متناوب فرکانس بالا تحقیق کرد. او ولتاژ متناوبی به اندازه یک میلیون ولت ایجاد کرد که از یک سیم پیچی تسلای مخروطی استفاده می‌کرد و اثر پوستی را در اجسام هادی مورد تحقیق قرار داد. همچنین او مدارات تنظیم شده را طراحی کرد و یک ماشین برای القای خواب ، لامپهای خلا گازی بدون سیم و انرژی الکترو‌مغناطیسی انتقال یافته بدون سیم را ابداع کرد، که با این کار ، عملا اولین فرستنده رادیویی را ساخت.

تسلا در آگوست ۱۹۱۷ برای اولین بار اصول مربوط به فرکانس و سطح توان را برای اولین رادار ابتدایی که در سال ۱۹۳۴ ساخته شد، بنیان نهاد. در سال ۱۹۱۷ “آزمایشگر الکتریکی” ، او اصول رادار پیشرفته نظامی را به دقت بیان کرد. مطالعات وی در زمینه‌های فشار قوی ، فرکانس- بالا و جریان متناوب منجر به این موفقیت شد. او ایده استفاده از موج رادیویی را برای شناسایی اشیاء در یک فاصله معین ، تشکیل داده بود. تسلا می‌گوید: برای مثال با بکارگیری آنها (امواج الکترومغناطیسی ایستا) ما ممکن است که به دلخواه از یک ایستگاه فرستنده ، یک اثر الکتریکی را در هر منطقه از جهان بوجود بیاوریم (که بوسیله آن) می‌توانیم موقعیت نسبی یا مسیر حرکت یک جسم متحرک را نظیر کشتی ، مسافتی که توسط آن طی شده یا سرعت آن جسم متحرک را تعیین کنیم.

تسلا پیشنهاد کرد که از امواج الکترو مغناطیسی برای تعیین موقعیت نسبی، سرعت و مسیر یک جسم متحرک و دیگر ایده‌های پیشرفته رادار استفاده کنیم. گر چه که اولین بار رادار بطور موفقیت آمیزی در یافتن هواپیماها (پس از زیاد شدن اخیر تعداد آنها) و کشتیهای روی سطح در جریان جنگ جهانی دوم بکار گرفته شد، تسلا پیشنهاد کرده بود که این وسیله ممکن است در پیدا کردن زیر دریاییها نیز کمک کند (که البته رادار خیلی مناسب این کار نیست)

امیل گیراردیاو که با اولین سیستم رادار فرانسوی کار می‌کرد، بیان کرده است که او سیستمهای رادار را بر اساس اصول طراحی شده توسط تسلا ، می‌ساخت.

در هفتاد و پنجمین سالروز تولد تسلا در سال ۱۹۳۱ ، مجله تایم عکس او را روی جلدش انداخت. عنوان جلد ارتباط او را با تولید توان الکتریکی ذکر می‌کرد. در سال ۱۹۳۵م ، بسیاری از حقوق انحصاری ثبت اختراع مارکونی که مرتبط با رادیو بودند، توسط دادگاه درخواست ایالات متحده بی‌اعتبار اعلام شدند. دادگاه نتیجه گرفت که کار پیشین تسلا (خصوصا US645576 و US649621 )از کارهای بعدی مارکونی پیشی گرفته است. تسلا آخرین حق انحصاری ثبت اختراعش را در تاریخ ۳ ژانویه ۱۹۲۸ دریافت کرد که راجع به یک دستگاه برای حمل و نقل هوایی بود که اولین نمونه از هواپیماهای عمود پرواز (VTOL ) بود.

تسلا در نیویورک در اثر از کار افتادگی قلب در زمانی بین عصر ۵ ژانویه و صبح ۸ ژانویه سال ۱۹۴۳م در حالی که تنها بود، در گذشت. علی رغم فروش حق انحصار ثبت اختراع الکتریسیته متناوب ، او اساسا فقیر بود و با بدهیهای زیادی از دنیا رفت. در هنگام مرگش، تسلا در حال کار بر روی نوعی از سلاح “دور نیرو” یا “اشعه مرگ” بود که اسرار آن را در صبح ژانویه همان سال به وزارت جنگ ایالات متحده تحویل داده بود.

Tesla_young_2

از نظر من درس بزرگی که از تسلا میتوان گرفت این میباشد که تحت هیچ شرایطی از اعتقادات خود دست نکشیم و با عظمی راسخ تمام تلاش خود را برای محقق کردن آن انجام دهیم ، یادمان نرود یکی از بزرگترین دانشمندان آن زمان (توماس ادیسون – مردی که او را به عنوان مخترع برق میشناسیم) با نظر تسلا مخالف بود ، اما تسلا با اعتقاد کامل در حالی نظریات برق جریان متناوب چند فازهٔ خود را تکمیل کرد که در کانال‌ها برای ادیسون بیل می‌زد و ادیسون در اواخر عمر خود البته از این تصمیم خود سخت پشیمان گشت و در اینجا از این تصمیم به عنوان بزرگترین اشتباه ادیسسون یاد شد.

جمع آوری و ترجمه : میلاد دلکش

منابع :

en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

www.teslasociety.com/biography.htm

inventors.about.com/od/tstartinventions/a/Nikola_Tesla.htm

www.activistpost.com/2012/01/10-inventions-of-nikola-tesla-that.html